Až do konce listopadu můžete využít dopravu přes balíkovnu za 39 Kč

Novinky

Jak vybrat jehlu do šicího stroje

Také si někdy říkáte proč se Vám správně neprovazují stehy nebo se jehla v šicím stroji někdy zlomí. Může to být špatným výběrem jehly, a proto jsme připravili jednoduchý přehled šicích jehel pro  (3)

 
Ke krásným látkám tudy (1)

 

 

1. Univerzální jehly

Univerzální jehly jsou navrženy tak, aby byly použitelné pro široké spektrum běžných látek, včetně bavlny, polyesteru a směsových materiálů.

Univerzální jehly jsou prodávány ve čtyřech různých tloušťkách:

60 Jemná, ideální pro lehké tkaniny jako je mušelín.

70 Střední, vhodná pro běžné šití slabších tkanin jako třeba dvojitá gázovina nebo popelín.

80 Střední, univerzální pro široké spektrum látek jako třeba klasické plátno.

90 Silnější, určená pro těžší tkaniny nebo prošívání švů, kde na sobě máte více vrstev látky.

 

2. Jehly na denim

Tyto jehly mají silnější a ostrý hrot, což jim umožňuje snadno proniknout silnějšími materiály, jako je džínovina nebo jiné látky s keprovou vazbou

Vyrábí se také v několika tloušťkách (80, 90, 100)

 

3. Jehly na pleteninu

Jehly na pleteninu mají kulatý hrot, který zabraňuje poškození elastických a pletených látek, jako je úplet nebo výplněk.

Čísla a tloušťky:

70 Jemná, ideální pro lehké pleteniny.

80 Vhodná pro středně silné pleteniny.

90 Určena pro silnější pleteniny.

 

4. Jehly na jemné tkaniny

 Tyto jehly mají tenký a ostrý hrot, který je ideální pro práci s křehkými a jemnými látkami, jako je hedvábí nebo šifon

 

5. Speciální jehly

Tyto jehly jsou navrženy pro specifické techniky šití.

Vyšívací jehly jsou určené pro speciální vyšívací stroje.

Jehly quiltovací jsou přizpůsobené pro prošívání více vrstev látky při quiltování.

Jehly na kůži mají speciální trojboký hrot, který snadno proniká do kůže.

Slow fashion vs. fast fashion

Slow fashion v s Fast fashionUž jste slyšeli o pomalé módě (slow fashion)?

Ne, neříká se jí tak kvůli nošení úzkých sukní nebo vysokých podpatků, které by nás zpomalovaly při chůzi. Je to zkrátka taková móda, která vede k udržitelnějšímu způsobu života.

V posledních letech se stále více mluví o udržitelnosti ve všech aspektech života a proto vznikl tento trend jako reakce na negativní dopady na životní prostředí tzv. rychlé módy (fast fashion).

Pojďme se tedy podívat blíže na to, co tyto pojmy znamenají a jak mohou ovlivnit naše chování při nakupování oblečení.

Zatímco fast fashion se zaměřuje na rychlou produkci levného oblečení ve velké míře velmi nekvalitního, které rychle vychází z módy.

Naopak slow fashion klade důraz na kvalitu, trvanlivost a nadčasovost. Jde o přístup, který podporuje menší kolekce, lepší kvalitu materiálů a výroby, a delší životnost oděvů. Udržitelnost v módě se projevuje snižováním spotřeby vody, energie a chemikálií použitých na výrobu oděvů. Důležitým aspektem udržitelné módy je také používání ekologických materiálů a zajištění spravedlivých pracovních podmínek a odměn pro pracovníky v textilním průmyslu.

Proto pro vás vybíráme materiály, které jsou označeny certifikátem GOTS, aby vaše oděvy, které si sami ušijete, byli zdravotně nezávadné a neškodily životnímu prostředí ( k našim látkám s certifikátem GOTS tudy).

popelín

Certifikát GOTS (Global Organic Textile Standard) je mezinárodně uznávaný standard pro ekologickou a sociálně odpovědnou výrobu textilu. Tento certifikát se vztahuje na celý dodavatelský řetězec, od pěstování organických vláken až po konečnou výrobu textilních výrobků. Certifikát GOTS zajišťuje, že minimálně 70 % vláken v textilním produktu je vyrobeno z organických materiálů , což znamená, že při jejich pěstování nebyly použity syntetické pesticidy a hnojiva. Kromě toho se standard zaměřuje také na ekologické a etické aspekty výroby, jako jsou pracovní podmínky, zákaz dětské práce, spravedlivé mzdy a bezpečné pracovní prostředí.

Certifikace GOTS je důležitá pro spotřebitele, kteří chtějí nakupovat produkty, které jsou šetrné k životnímu prostředí a vyráběné za etických podmínek.

Nitě na lnu

A jaké výhody vidíme v pomalé módě?

1. Snížení dopadu na životní prostředí: Méně odpadu, nižší spotřeba energií, vody a chemikálií.

2. Lepší kvalita oblečení: Oděvy vydrží déle a po prvním vyprání nebo prohnání sušičkou nevypadají jako hadříky na podlahu.

3. Podpora etické výroby: Lepší podmínky pro pracovníky v textilním průmyslu.

4. Jedinečnost: Menší kolekce často nabízejí originálnější a osobitější styl.

 IMG_20240910_112811758_PORTRAIT

Jak můžete přispět k udržitelnosti?

1. Nakupujte méně, ale kvalitněji: Investujte do nadčasových kousků, které vydrží.

2. Podporujte udržitelné značky: Vybírejte si značky, které se zavázaly k udržitelným praktikám.

3. Pečujte o své oblečení: Správnou péčí jako je praní v ekologických pracích prostředcích prodloužíte životnost svých oděvů.

4. Recyklujte a upcyklujte: Darujte nebo přetvořte oblečení, které už nenosíte a pokud potřebujete nový kousek do svého šatníku, tak si ho můžete třeba ušít. U nás v eshopu si vyberete krásné látky vonící přírodou.

Návrh bez názvu

Věděli jste, že módní průmysl má významný dopad na životní prostředí a odhady ukazují, že se jeho negativní vlivy podílejí na přibližně 10-15 % celkových emisí skleníkových plynů globálně? Módní průmysl rovněž spotřebovává velké množství vody, produkuje mnoho odpadu a znečišťuje půdu a vodní toky chemikáliemi, používanými při výrobě textilií. Pojďme tedy udělat něco pro naše životní prostředí. Všechny naše látky jsou vyráběny v Evropě a proto za sebou zanechávají mnohem menší uhlíkovou stopu než ty, které jsou dovážené z Asie.

Pomalá móda a udržitelnost představují důležitý posun v přístupu k oblékání a spotřebě. Tím, že budeme více přemýšlet o tom, co kupujeme a jak to ovlivňuje svět kolem nás, můžeme přispět k pozitivní změně v módním průmyslu a zároveň si vytvořit kvalitnější a osobitější šatník.